2019 ROK

27 grudnia 2019 r.

Jeśli wędrować po BIESZCZADZKICH SZLAKACH to tylko z WYJĄTKOWYM przewodnikiem, Czyli ze STANISŁAWEM ORŁOWSKIM, który zawiedzie WAS także do OGRODU MINIATUR W Myczkowcach , gdzie znajdują się makiety aż 160 drewnianych kościółków i cerkiewek m.in. z Polski, Ukrainy i Słowacji. RZECZ, naprawdę godna obejrzenia!Jeśli wędrować po BIESZCZADZKICH SZLAKACH to tylko z WYJĄTKOWYM przewodnikiem, Czyli ze STANISŁAWEM ORŁOWSKIM, który zawiedzie WAS także do OGRODU MINIATUR W Myczkowcach , gdzie znajdują się makiety aż 160 drewnianych kościółków i cerkiewek m.in. z Polski, Ukrainy i Słowacji. RZECZ, naprawdę godna obejrzenia!

Ciekawe miejsca w Bieszczadach: Cerkiewki w Rabem czy Równi. A także zapory: w Myczkowcach i Solinie. Bieszczady, Region pełen miejsc wartych turystycznej wyprawy.

15 października 2019 r.

No to dolecieliśmy. Ateny przywitały nas słońcem! A wieczorem, przyjemny spacer po uliczkach ATEN. Uwaga, niektóre zdjęcia… dozwolone od lat  18-tu. Ale to przecież GRECKA SZTUKA. Wprawdzie w wydaniu „handlowym”, ale z przesłaniem JEJ KRZEWIENIA

9 czerwca 2019 r.

Sardynia jest 12 razy mniejsza od Polski. Mieszka tu zaledwie ok. 1,7 mln ludzi. To tu, w rejonie Arzachena znajdują się kamienne NURAGHE czyli wieże obronne kamiennych osad sprzed 3,5 tyś.lat oraz słynny TOMBA DEL GIGANTI, czyli grobowiec z epoki brązu.

Dzisiaj także wizyta w najbogatszych mieście wyspy, PORTO CERVO, powstałym w latach 1960-…, z ciekawym kościółkiem STELLA MARIS, z obrazem MATER DOLOROSA autorstwa El Greco. Piękny, gorący dzień. Cudowną atmosfera!