30 WOŚP. RETRO KARAWANA

30 stycznia 2022 r. Bydgoszcz – Łochowice – Nakło – Gliszcz

      SIE MA!!! Będę powracać do każdego z miejsc, które odwiedziłam grając w tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wraz z moimi Przyjaciółmi, organizatorami tej fantastycznej orkiestrowej RETRO KARAWANY. Najpierw zawitaliśmy do ŁOCHOWIC, gdzie sołtysem jest nasz Przyjaciel i wielki pasjonat zabytkowych pojazdów – Jacek Grzywacz, także twórca SKANSENU ŁOCHOWICE. Przepiękne powitanie (dziękuję za nie także Iwonce, Iwona Grzywacz) i cudowna licytacja. Magda, Ola, Klaudia, Mateusz i Adam, Rysiek – błyskawicznie, ustawiamy mobilny stolik z fantami i zaczyna się licytacja. Nasza młodzież, przechodzi samych siebie! Licytacyjne przebicia – mimo deszczu i wiatru – osiągają szczyty! Adam Niedzwiedzki, podkreśla: – A cóż tam deszcz i wiatr, to wszystko mija, my doświadczymy jakichś trudów tylko przez jeden dzień… Pomyślmy o tych, dla których dziś zbieramy pieniądze, o dzieciach z wadami wzroku, które często obciążają je na całe życie…

      Wyjeżdżamy z gościnnych i hojnych Łochowic, już z lekka zapełnionymi naszymi WOŚP-owymi puszkami. Do naszej RETRO KARAWANY dołączają kolejni pasjonaci w swoich retro-pojazdach. Jest nas coraz więcej… Teraz podążamy do Nakła, do Grzegorza, Grzegorz Greg Trudziński, z pasją gromadzącego w swoim prywatnym GARAŻU PRL-u piękne relikty, dawno minionej epoki. Ale o tym, już w kolejnym wspomnieniu WOŚP-owej RETRO KARAWANY… (część zdjęć od Baza Maszynowa w Kruszynie)

      SIE MA KOCHANI!!! Z Łochowic, jedziemy (w niedzielę 30. 01. 2022 r.) dalej. RETRO KARAWANĘ prowadzi Mateusz Niedzwiedzki w zabytkowym milicyjnym UAZ-ie, z naszą młodzieżową załogą, a zamyka Adam Niedzwiedzki jadący Żukiem z Magdą, Olą i ze mną na pokładzie. Kolejny przystanek Nakło. Zwiedzamy baaaaardzo ciekawy GARAŻ PRL-u. Tu jego właściciel Grzegorz Greg Trudziński zaprasza na pyszny bigos i flaczki. Furorę robi Czesław ze swoją KOTKĄ-SZKOTKĄ, grającą a jakże z nami w WOŚP. Karawanę wita także Starosta Nakielski i mieszkańcy Nakła. Jest fantastycznie. Przestał padać deszcz i wiatr jakby jest lżejszy. Licytacja przebiega genialnie!!! Do puszek WOŚP wędrują GRUBE KWOTY!!!
      Wyjeżdżamy z Nakła planowo, nad czym czuwają organizatorzy i kierujemy się do Gliszcza, gdzie czekają na nas kolejne atrakcje przygotowane przez mieszkańców i sołtysa wsi Alfred Malzahn… Ale o tym już w kolejnej relacji..

      Brawo Adam, Madzia, Ola, Mateusz, Klaudia, Rysiek Perliński, Brawo wszyscy uczestnicy RETRO-KARAWANY!!! Dziękuję ,że mogłam być z Wami wszystkimi na tej cudnej RETRO wyprawie. A Efekt LICYTACJI!!! Efekt, jest GENIALNY!!! Ponad 20 tys. zł Do ORKIESTROWEJ KASY!!! TO DZIĘKI WAM WSZYSTKIM. MIŁO BYŁO BYĆ RAZEM Z WAMI. I NIECH TAK ZOSTANIE JUŻ NA ZAWSZE!!!