JARMARK KUJAWSKO-POMORSKI

Od 2003 roku, odbywa się w bydgoskim Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „MYŚLĘCINEK” – JARMARK KUJAWSKO-POMORSKI. To wielka zasługa „MYŚLĘCINKA”, że swoje miejsce znalazła tu impreza popularyzująca DZIEDZICTWO KULTURALNE I KULINARNE REGIONU KUJAWSKO-POMORSKIEGO. Jako współpomysłodawczyni i współorganizatorka tej imprezy, mam do niej szczególny sentyment. Tym większy, że od początku, jako prezenterka-konferansjerka, prowadzę jarmarkową scenę, za co serdecznie dziękuję władzom LEŚNEGO PARKU.

11 września 2022 r.

      Nieprzebrane tłumy gości odwiedziły dzisiaj, 11. 09. 2022 r, XIX JARMARK KUJAWSKO-POMORSKI w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy!!!
      Rozpoczęliśmy go tradycyjne POLONEZEM, z zespołem DWOREK POLSKI z Chojnic. Najpierw Polonez, polski taniec narodowy, a później już na scenie trwało nieprzerwanie wspaniałe Święto folkloru i RADOŚCI!! Oklaskom nie było końca, gdy występowały zespoły ZIEMIA BYDGOSKA I PŁOMIENIE. Równie gromko oklaskiwano także zespoły: KUJAWIOKI OD DOBREGO, RADOJEWICZANIE, ŁOCHOWIANIE, cudowne KOCIEWSKIE CHABERKI z Mirką Gołyską, godojąca psiaknie po kociewsku oraz z panią sołtys wsi Jeżewo Magdaleną Ziółkowską. Bardzo się też podobały występy zespołów: KUJAWY BACHORNE NOWE z Osięcin, WESOŁE GOSPODYNIE z Koronowa oraz ZŁOTY WIEK z Aleksandrowa Kujawskiego. Działo się!!!
 
      Nowy projekt KRAJOWEGO OŚRODKA WSPARCIA ROLNICTWA – SMAKI NARODÓW Z PRODUKTEM POLSKIM i degustacje potraw nepalskich gruzińskich, ormiańskich, ukraińskich i polskich – To było TO!!! Potrawy gotowane były w kociołkach, przy dużej pomocy niezawodnego SUPER BELFRA z bydgoskiego GASTRONOMIKA Krzysztofa Szczepaniaka.
 
      Marcin Wroński – za-ca dyr. Generalnego KOWR w Warszawie oraz Wojciech Kędzia i Marek Witkowski- dyrektorowie Oddziału KOWR w Bydoszczy – właśnie w Myślęcinku, podczas Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego rozpoczęli w Polsce ten nowy projekt popularyzujący patriotyzm konsumencki!!!
Także na ich ręce rolnicy z gminy SICIENKO, Ewelina Kubacka ze swoją rodziną mężem Marcinem dziećmi Roxanką i Maksem, z bratem Ryszardem Perlińskim, Piotrem i Kasią przekazali chleb od rolników, wypieczony z mąki z tegorocznego ziarna. Było uroczyście i wzruszajaco, także na ekspozycji zabytkowych pojazdów i wiejskich eksponatów, która wielu naszym gościom przypominała dawne wakacje u babci na wsi. Brawo Międzykółkowa Baza Maszynowa z Kruszyna i Momo sqad, brawo Adam Niedźwiedzki i mateusz Niedźwiedzki i Michał Perliński za jej przygotowanie!
 

      Kto nie był, niech naprawdę żałuje! Dlatego wspólnie z organizatorami, szczególnie z oddaną Jarmarkowi sercem i duszą – dyrektorką LPKiW Bożeną Hennig już zapraszamy wszystkich Państwa za rok, na jubileuszowy już XX Jarmark Kujawsko-Pomorski do MYŚLĘCINKA!!! Wtedy poprowadzę tę imprezę po raz 20 !!!

      Już od 19 lat organizowany jest w bydgoskim LEŚNYM PARKU KULTURY I WYPOCZYNKU „MYŚLĘCINEK” JARMARK KUJAWSKO-POMORSKI. To, że wciąż istnieje ta piękna impreza popularyzująca kulturę ludową wielu regionów, nie tylko województwa kujawsko-pomorskiego, to ogromna zasługa PRACOWNIKÓW LEŚNEGO PARKU – WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW!!! Zarówno tych z pionu technicznego jak i organizacyjnego. Od początku istnienia Jarmarku, osobami najbardziej zaangażowanymi w organizację jego kolejnych edycji są dyrektorzy LPKiW: Bożena Hennig i Andrzej Kowalski, a także Monika Gałęcka -Stochmal i Danuta Galas, którzy sercem i duszą – również w jakże trudnych latach kolejnych fal pandemii – nie ustawali w swych wysiłkach i staranich, by piękne ŚWIĘTO FOLKLORU W MYŚLĘCINKU, mogło cieszyć gości, rozsławiając przy tym Bydgoszcz paletą ludowych barw, niemal na całym świecie. W IMIENIU SWOIM WŁASNYM oraz W IMIENIU WSZYSTKICH REGIONALISTÓW, WSZYSTKICH ZESPOŁÓW LUDOWYCH, WSZYSTKICH WYSTAWCÓW, TAKŻE Z KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH, TWÓRCÓW LUDOWYCH oraz PRODUCENTÓW REGIONALNEJ ŻYWNOŚCI, składam na ręce MARCINA HEYMANNA – prezesa ZARZĄDU LPKiW piękne podziękowania, dla WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW LEŚNEGO PARKU KULTURY I WYPOCZYNKU zatrudnionych przy organizacji kolejnych edycji Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego.
 
      Szczególnie dwie ostatnie jego edycje w roku 2021 i 2022, pozostaną dla nas na zawsze wyspą nadziei i radości, pozwalających również gościom imprezy, na przezwyciężanie, wszelkich pandemicznych i po-pandemicznych problemów i przeciwności losu z tym związanych.
Nasze ogromne podziękowania kierujemy również do SPONSORÓW, którzy wspierają nas od wielu lat w tym, że my Regionaliści możemy dzięki Jarmarkowi popularyzować wspaniałe dziedzictwo kulturowe
naszych MAŁYCH OJCZYZN. Od wielu lat wspiera nas także KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA, na czele z Marcinem Wrońskim, zastępcą Dyrektora Generalnego KOWR w Warszawie. DZIĘKUJEMY!

      Kochane KOCIEWSKIE CHABERKI, cieszymy się, że takiej szerokiej publiczności zaśpiewałyście na Jarmarku Kujawsko-Pomorskim także HYMN KOCIEWIA!!! A jak pięknie tańczyłyście!!!! Dziękujemy i do zobaczenia za rok🥰❤🥰❤🥰❤

1 września 2019 r.

Tego się nie da opisać jak CUDOWNY BYŁ JARMARK KUJAWSKO-POMORSKI 2019!!!! Publiczność –  PRZECUDOWNA, wystawcy-FENOMENALNI, atrakcje wokół sceny-SUPER INTERESUJĄCE, zespoły ludowe RE-WE-LA-CYJ-NE, pogoda-WSPANIAŁA!!! Po prostu NIE BYŁO NA CO NARZEKAĆ, DOOKOŁA KOLOROWO, PRZYJAŹNIE, RADOŚNIE! DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZESPOŁOM LUDOWYM, MŁODZIEŻY Z bydgoskiego GASTRONOMIKA, moim PRZYJACIOŁOM pasjonatom dawnych maszyn rolniczych: Jacek GrzywaczAdam NiedzwiedzkiRyszard Perliński, Bożenie Hennig i całemu LEŚNEMU PARKOWI I WSZYSTKIM, WSZYSTKIM, ZA SERCE DLA FOLKLORU!!! JAK ON NAS PIĘKNIE ŁĄCZY!!!! I NIECH TAK POZOSTANIE

9 września 2018 r.

Piętnasty JARMARK KUJAWSKO-POMORSKI właśnie przeszedł do historii. Wraz z dyr. BOŻENĄ HENNING z LPKiW oraz dyr. bydgoskiego Oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, organizatorami tej imprezy-zakończyliśmy tę PRZEPIĘKNĄ IMPREZĘ. Dziękuję WSZYSTKIM ZESPOŁOM LUDOWYM za piękne występy. WSZYSTKIM GOŚCIOM I CUDOWNEJ PUBLICZNOŚCI ZA TYYYYYLE SŁÓW UZNANIA pod moim skromnym adresem. KOCHANI, PO PROSTU PIĘKNIE PO KUJAWSKU KŁANIAM SIĘ WAM I JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ

10 września 2017 r.

JARMARK KUJAWSKO-POMORSKI W LEŚNYM PARKU KULTURY I WYPOCZYNKU JUŻ PO RAZ 14-ty!!!.był też chwilą dla mnie. Podczas tego Jarmarku prezes KUJAWSKO POMORSKIEGO ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA DZIENNIKARZY POLSKICH – ANITA NOWAK Wręczyła mi NAGRODĘ SDP im. TADEUSZA NOWAKOWSKIEGO ” ZA PROPAGOWANIE FOLKLORU W KRAJU I ZAGRANICĄ”. DZIĘKUJĘ koleżankom i kolegom dziennikarzom za JEJ przyznanie, a WSZYSTKIM ZESPOŁOM ZA PIĘKNE I GROMKIE 100 LAT. NAPRAWDĘ BARDZO WAS WSZYSTKICH KOCHAM!!!! ŁEZ WZRUSZENIA NIE UDAŁO MI SIĘ POWSTRZYMAĆ