Kozielec gm. Dobrcz


86-022  KOZIELEC  gm. DOBRCZ

  Tel: +48 724 088 808

e-mail: turystykawiejska@op.pl

SKRAWEK PRAWDZIWEJ WSI…

         …czyli Gospodarstwo Agroturystyczne ALICJI OŻÓG we wsi Kozielec. Odwiedzają je dzieci z bydgoskich i podbydgoskich szkół, by na chwilę poczuć się jak u Babci na wsi, dokąd pokolenia ich rodziców i dziadków często wyjeżdżały na wakacje. Tę magiczną zagrodę upodobali też sobie na wycieczki – SENIORZY, a także całe rodziny.

Bo w KOZIELCU, u pani ALICJI,  jak przystało na prawdziwe wiejskie podwórko,  jest jak… w krainie czarów. Można dotknąć prawdziwego osiołka, lamę, czy kózkę. Ta najcudowniejsza, to 7-mio miesięczna Marcysia, która biega po całym podwórku i psoci się jak niesforne dzieciątko.

Chętnie też wykonują piękne kujawskie kwiaty z krepy czy poznają stare przedmioty i narzędzia wykorzystywane dawniej na kujawskiej wsi do prac polowych. Same mogą również posadzić roślinki do doniczki, które zabierają ze sobą do domu na pamiątkę z tej wycieczki. Oj!!! ATRAKCJI tu nie brakuje!!! A w okresie wszystkich świąt, KOZIELECKA ZAGRODA zamienia się w prawdziwie zaczarowaną krainę kolorów i świątecznych smaków! Gospodarze polecają, by nawet zamieszkać tu na kilka dni, w romantycznej Różanej Chatce.

 Można też wydoić „krowę”. Później osobiście ubić ze śmietanki prawdziwe wiejskie masełko lub zrobić pranie, posługując się prawdziwą tarką! Z ogromną radością dzieci przybywające tu na zajęcia edukacyjne, pod okiem wspaniałych instruktorów, w chatce zielarskiej uczą się np. poznawać zioła, zboża, warzywa, słuchając przy okazji opowieści o kujawskich tradycjach.

Jednorazowo może tu przyjechać grupa nawet do 100 dzieci, które mają zorganizowane te wszystkie CIEKAWE zajęcia w poszczególnych grupach. I wtedy opłata za każdego uczestnika wynosi do 25 zł, w zależności od liczebności grupy. Ale można się także umówić na wizytę w gospodarstwie  pani Ali, przyjeżdżając np. z rodziną lub z Przyjaciółmi. Wtedy opłatę już należy uzgadniać indywidualnie. A że warto się tu wybrać, o tym świadczą liczne podziękowania otrzymywane od gości, którzy tu kiedyś zawitali. Może więc i TY Czytelniku tego tekstu udasz się także, z Przyjaciółmi lub rodziną, na taką PRAWDZIWĄ WIEJSKĄ WYPRAWĘ…. POLECAM!!!