RAZEM Z PRZYJACIÓŁMI

MAJOWE ZGODNIE Z TRADYCJĄ

BRONISŁAW 26 maja 2022 r.

      „Chwalcie łąki umajone/Góry doliny zielone
       Chwalcie, cieniste gaiki
       Źródła i kręte strumyki”…
      Tak przez wieki niesie się majową porą – po polskich polach i łąkach, Maryjna pieśń, śpiewana przy wiejskich figurkach… Tak kazała i każe relgijna i ludowa tradycja…

      I tak jak przed wiekami bywało – podążając śladami naszych Przodków – wczoraj zanosiliśmy nasze intencje u stóp figury Matki Bożej zbudowanej 38 lat temu w Bronisławiu k. Dobrego przez Tatę mojej Przyjaciółki Wandy Kaźmierczak która zorganizowała to nabożeństwo. Wspomagali ją w tym członkowie zespołu ludowego „Kujawioki od Dobrego”, którzy przepięknie to Majowe oprawili, śpiewając Maryjne pieśni. Uroczystą celebrę kościelną zapewnił ks. Proboszcz Mariusz Danielewski wraz z Panem organistą – Romanem Matusiakiem z Parafii św. Bartłomieja w Bronisławiu…

      I ustały na ten czas wszelkie burze, wiatry i deszcze, by po bronisławskich polach i łąkach prosto do Nieba niosła się ta pieśń i modlitwne prośby nasze o pokój na Ziemi, o zakończenie wojny, o zdrowie dla wszystkich mieszkańców Kujaw, o pomyślność dla kujawskich Rolników, o radość dzieci i matek, o… o… o wszystko co niemożliwe, by stało się możliwe…

 
      Piękne nasze kujawskie stroje stworzyły w tym krajobrazie cudowne ramy dla tego pod gołym niebem nabożeństwa, zorganizowanego tak, jak każe tradycja… pośród pól i lasów u stóp wiejskiej figury Maryji. Dziękuję mojej Przyjaciółce Wandzi i zespołowi „Kujawioki od Dobrego” za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie zakończone, też jak każe kujawska tradycja – KUJAWSKĄ GOŚCINNOŚCIĄ i oczywiście dalszym śpiewaniem na – a jakże – kujawską nutę…

4 stycznia 2021 r.

      Bydgoski Klub muzyczny ŚWIATŁOWNIA, prowadzony przez niewidomego dziennikarza Grzegorza Dudzińskiego. Przyjaciela nas wielu, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Od listopada, Grzegorz nie jest w stanie zapłacić rachunków Światłowni, miesięcznie opiewających na kwotę ok. 5 tys. zł!!!! Dlatego Paweł Szymański, olsztyński bluesman oraz Jędrzej Kubiak bydgoski pasjonat starych technik nagrywania dźwięku, postanowili przekazać 5 płyt winylowych z nagraniem dwóch piosenek autorskich Pawła, na aukcję. Płyty zostały WYCIĘTE, na ponad 70- letniej maszynie, przez Jędrzeja, podczas spotkania ON-LINE w Światłowni w dniu 4. 01. 2021r. Miałam przyjemność i zaszczyt prowadzić to wyjątkowe spotkania! Jego efektem, będzie uruchomienie na allegro, już we wtorek 5 01. 2021 r. AUKCJI (od godz. 12,00), podczas której będzie można licytować te płyty. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilą kasę klubu Grzesia Dudzińskiego.

31 lipca 2020 r.

URLOP NIEWYPOCZYNKOWY, czyli 15 tysięcy kilometrów przez: Czechy, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Rosję i Ukrainę. To urlop bydgoszczanina, PODRÓŻNIKA- ROBERTA WOŹNIAKA NA JEDWABNYM SZLAKU. Urlop spędzony w miesięcznej podróży… BAGATELA, 30 letnim UAZ-em 452, zwanym BUCHANKĄ. Zapraszam koniecznie w imieniu ADAMA, Adam Niedzwiedzki z MIĘDZYKÓŁKOWEJ Bazy Maszynowej w Kruszynie, niezmordowanego organizatora naszych cudownych SPOTKAŃ PODRÓŻNICZYCH w wyjątkowej gminie SICIENKO!!! Już w środę, 5 sierpnia 2020, godz. 19,00 PRZYBĄDŹCIE do Wiejskiego Domu Kultury w Kruszynie. Zapewniam, że w opowieściach ROBERTA – PRZYGODA BĘDZIE GONIĆ PRZYGODĘ!!! A ja, jako prowadząca to spotkanie, wydobędę z ROBERTA, nawet najtajniejsze informacje.🙂🙂🙂 I pamiętajcie KOCHANI o maseczkach!!!

27 lipca 2020 r.

WAŻNE!!!
Już od 23 września 2020 roku, obowiązywać będzie ustawa o DOSTĘPNOŚCI STRON INTERNETOWYCH DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI, wzrokowymi czy słuchowymi. O czym m.in. mówił dzisiaj na spotkaniu w URZĘDZIE MIASTA i GMINY KORONOWO, GRZEGORZ DUDZIŃSKI – prezes Fundacji ŚWIATŁOWNIA, wykonującej także audyty stron internetowych pod kątem właśnie ich dostępności dla osób z tymi niepełnosprawnościami. Chodzi o to, by już od września strony www – szczególnie te, zawierające BIP – wyposażone były w stosowne aplikacje, umożliwiające przetwarzanie tekstów pisanych i obrazów – w teksty mówione. WAŻNE też, by na każdej ze stron www.- jeśli nie aplikacje- była wskazana osoba, pod dyżurnym nr. telefonu, mogąca dany tekst przeczytać lub zapewnić tłumaczenie na język migowy.

A ponieważ aplikacjom najłatwiej jest tłumaczyć teksty dobrze zredagowane, stąd i moja dzisiaj obecność w UMG KORONOWO na spotkaniu z Grzegorzem, Grzegorz Dudziński. Starałam się bowiem zdradzić słuchaczom tajniki redagowania informacji. Efekty możecie sprawdzić na stronie internetowej UMG KORONOWO, ponieważ notatkę z tego spotkania – pod moim okiem – stworzyli sami jego uczestnicy. Z ich tekstem PORADZI sobie każda aplikacja zapewniająca DOSTĘPNOŚĆ STRONY! Muszę przyznać więc, że ten egzamin, koronowscy urzędnicy zdali u mnie i Grzegorza, na ocenę celującą!!! Zachęcamy inne URZĘDY I INSTYTUCJE do skorzystania z takiego audytu i szkolenia. Warto więc może zapytać urzędników z UMG Koronowo czy było to spotkanie i szkolenie pożyteczne. Muszę też koniecznie dodać, że jak zwykle, swoimi fantastycznymi umiejętnościami popisał się LUCEK- pies-przewodnik Grzegorza Dudzińskiego.

8 lipca 2020 r.

Zapraszam!!!! Zapraszam!!! Zapraszam!!! Na spotkanie WY-JĄT-KOWE do SICIENKA – z pilotem, jedynym bydgoszczaninem, MARIUSZEM HERCOGIEM, którzy wraz z 16 śmiałkami, przeleciał zabytkowym samolotem AN-2 trasę Warszawa-Tokio-Warszawa, czyli ok.24 tys. kilometrów!!! To był lot upamiętniający wyczyn B, Orlińskiego, pilota legendy, z roku 1926!!!Wymyślił to spotkanie niezrównany w podejmowaniu cudownych inicjatyw, Adam Niedzwiedzki. Adam zresztą, z grupą innych śmiałków z AKADEMII RENOWACJI, przygotowywał ten samolot do tego wyjątkowego lotu. Przyjedźcie KOCHANI koniecznie do SICIENKA 15 lipca do sali ITK, na godzinę 18-tą. Będę miała przyjemność poprowadzić to spotkanie z LUDŹMI NAPRAWDĘ WYJĄTKOWYMI! ZAPRASZAM w ICH IMIENIU! Pamiętajcie o maseczkach.

21 czerwca 2020 r.

Piękny dzisiaj, 21 czerwca 2020, pierwszy dzień LATA!!! DZIĘKUJĘ moim Przyjaciołom: Adam Niedzwiedzki i Jacek Grzywacz, którzy właśnie dzisiaj zaprosili mnie do Minikowa, gdzie odbywają się DNI POLA. A tam!!!!! Tam w kwaterze starych maszyn rolniczych, zorganizowanej przez SKANSEN ŁOCHOWICE I MIĘDZYKÓŁKOWĄ BAZĘ MASZYNOWĄ W Kruszynie przepięknie, wypolerowane i odrestaurowane historyczne już pojazdy, używane dawnej w gospodarstwach rolnych. Oj, było o czym rozmawiać z cudownymi właścicielami tych „cacuszek”. A i słuchaczy też nam nie brakuje! Jeszcze zdążycie dojechać do Minikowa. Zapraszam do nas, do stoiska starych i pięknych pojazdów.

26 lutego 2020 r.

BARKA LEMARA, to magiczne miejsce w Bydgoszczy!!! Dziękuję serdecznie WSZYSTKIM UCZESTNIKOM tego przepięknego SPOTKANIA. Wspaniali WODNIACY, KAPITANOWIE I ICH GOŚCIE!!! Koledzy z fantastycznie grającego i śpiewającego ZESPOŁU PILERSI!!! Dzięki Wam koniec KARNAWAŁU był FENOMENALNY!!!

15 lutego 2020 r.

A ponieważ już późna, prawie nocna pora, teraz będzie COŚ dozwolone od lat 18-tu! Przyznam się jeszcze, że oprawiając SŁOWEM cudowny, WALENTYNKOWY koncert Steffi Mal w ŚWIATŁOWNI GRZESIA, Grzegorz Dudziński, sięgnęłam m.in. po rady… Michaliny Wisłockiej, która o MIŁOŚCI, wie chyba najwięcej! Teksty te w połączeniu z piosenkami śpiewanymi przez Steffi, dopełniły MIŁOSNEJ ATMOSFERY, która w WALENTYNKI zdominowała ŚWIATŁOWNIĘ i ROZTOCZYŁA SKRZYDŁA AMORA NAD CAŁĄ CUDOWNĄ WIDOWNIĄ!

22 stycznia 2020 r.

A oto i podziękowań ciąg dalszy. Dla Krzysztofa Szczepaniaka i Jego wspaniałych uczniów: Julii Stachowicz i Łukasza Sowy, za to że na moim BENEFISIE w Domu Legend Bydgoszczy mogłam się pochwalić współpracą z WAMI. Za to samo, też PIĘKNE podziękowanie dla ADAMA I MAGDY NIEDŹWIEDZKICH oraz dla GRZESIA DUDZIŃSKIEGO i JURKA PATERSKIEGO, którzy wsparli to spotkanie także muzycznie. DZIĘKI WAM, MOI PRZYJACIELE, JESTEM, KIM JESTEM. Bądźmy nadal RAZEM – JAK DOTĄD. DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE.

26 października 2019 r

Moi CUDOWNI – MŁODZI MILITARNI, zorganizowali dzisiaj w gronie Przyjaciół, zbiórkę dla POGORZELCÓW, Byłam tam wraz z fantastyczną Natalia Janiszewska oraz Jola i Jan Marcinkowski. nie zabrakło też red. Andrzeja Krystka z Radia PiK oraz Mateusza, Mateusz Konopka, z którym „rozdawałam” przepyszne konfitury i inne smakołyki z mojej Kujawskiej Spiżarni. Dziękuję moi młodzi Przyjaciele, że mogłam być z Wami, że Wasza empatia dla ludzi potrzebujących pomocy, przyczyni się do wsparcia Ich w tak trudnej sytuacji.

23 lipca 2019 r.

Dwaj pasjonaci historycznych pojazdów rolniczych (i nie tylko rolniczych), Ryszard Perliński (z lewej) i Adam Niedzwiedzki zaprosili mnie do realizacji filmu o tym, jak drzewiej żniwowano. W roli głównej wystąpił KOMBAJN VISTULA, pracujący w gospodarstwie rodzinnym RYŚKA, już ponad 60lat!!!. Przy kręceniu filmu, nie zabrakło też innych PASJONATÓW: starych motocykli, rowerów, wozów strażackich. Film, zatytułowany: HISTORIA PEWNEJ VISTULI czyli RETRO ŻNIWA, technicznie realizuje Mateusz Niedzwiedzki. A wystąpili w nim przyjaciele i rodzina panów pomysłodawców: MADZIA, CLAUDIA, OLA, DANIEL, PIOTREK I INNI.. Premiera będzie uroczysta, a OSKARA już podobno mamy w kieszeni.