REGIONALNE FIRMY

W tej zakładce publikować będę reportaże, relacje, filmy z tych zakładów pracy, instytucji, restauracji, które będą chciały z mną współpracować. 

CZEKAM ZATEM NA WASZE ZAPROSZENIE.

25 sierpnia 2020 r.

MĘSKIE ELDORADO W FORDONIE

 

Sklep ELDORADO

SUPERODZIEŻ MĘSKA, CHŁOPIĘCA i MŁODZIEŻOWA

Właścicielka: Danuta Bartniczak

BYDGOSZCZ

Ul. Skarżyńskiego 10

GALERIA FORDON

Tel: +48 734-139-313 (TYLKO SMS)

… czyli sklep, w którym szybko i elegancko można ubrać każdego chłopca i mężczyznę. W ofercie tego niedużego, ale wspaniale zaopatrzonego sklepu, znajdziecie bowiem: GARNITURY, MARYNARKI, SPODNIE, KOSZULE, KRAWATY i inne dodatki, takie jak: muszki, spinki, poszetki do butonierek… Wartością samą w sobie, jest obsługująca klientów osobiście, właścicielka tego sklepu, mieszczącego się w bydgoskiej Galerii Fordon – Danuta Bartniczak. Pani Danka, pracuje już w branży odzieży męskiej 30 lat i wystarczy jej tylko jedno spojrzenie, by dla chcącego się ubrać modnie i elegancko Pana, wybrać odpowiedni rozmiar czy fason. No i do tego odpowiednie dodatki…  i JESZCZE JEDNA WAŻNA INFORMACJA!!! Każdy KLIENT, KTÓRY PRZECZYTA PONIŻSZY ARTYKUŁ, I POKAŻE SPRZEDAWCZYNI TO WŁAŚNIE ZDANIE, może liczyć na stosowne RABATY!!!

                Hmmm… Hmmm…. Zapytacie Państwo dlaczego ja, Kujawianka, piszę o tym sklepie???? Ależ to bardzo proste! Od lat zachęcam Państwa do PATRIOTYZMU KONSUMENCKIEGO, czyli do kupowania naszych rodzimych, polskich, dobrych produktów, nie tylko spożywczych. Ważne też, by je kupować w polskich sklepach. a właśnie w fordońskim SKLEPIE ELDORADO, mamy wszystko, o co chodzi w patriotyzmie konsumenckim. Kupując u pani Danusi Bartniczak, wspierać będziemy bowiem rodzimego, ba, bydgoskiego sprzedawcę. Ponadto w tym sklepie…

                – Ponad 90 procent towaru w moim sklepie – mówi Danuta Bartniczak – pochodzi od polskich producentów odzieży męskiej. Najmodniejsze koszule – w rozmiarach od 38 do 50!!! – ze znanej firmy ERNEST. Eleganckie garnitury i marynarki szyte według najmodniejszych trendów, z doskonałych materiałów – 80 procent wełna z dodatkiem 20 procent elany, z firmy ELDORADO. To bardzo uznany polski producent, 80 procent jego produkcji wysyłane jest na eksport do Anglii i Włoch! Spodnie zaś, zarówno te klasyczne, jak i dżinsy oraz sztruksy, z pabianickiego przedsiębiorstwa odzieżowego WESLEY. To są wszystko wiodące polskie i doskonałe marki!

                I tu UWAGA!!! Gdyby się okazało, że w sklepie nie ma odpowiedniego rozmiaru wymarzonej koszuli, sprzedawczyni weźmie miarę i czy to dla Pana szczupłego a wysokiego, czy… czy… Pana nieco tęższego, a niższego wzrostu, z wybranego materiału taka koszula zostanie uszyta w ciągu od 3 do, góra –  14 dni!!! Zaopatrują się w te cuda u pani Danki panowie w KAŻDYM WIEKU i na KAŻDĄ OKAZJĘ Od chłopców idących do pierwszej komunii, po studniówkową młodzież czy gości weselnych. Mało tego, gdyby takie same koszule chcieli mieć tata i synowie, też nie ma problemu – w ELDORADO WSZYSTKO DA SIĘ USZYĆ!

                Atutem sklepu ELDORADO w bydgoskiej GALERII FORDON są godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty w od godz. 10,30 do 19,30!!! A SMS-em można się umówić nawet jeszcze inaczej, bo od godz. 9,00 do 20,00.

                Pozostało mi już tylko życzyć Państwu miłych i udanych zakupów!!! No i pamiętajcie kochani, gdy kupujecie produkty, polskich producentów, w polskich sklepach, u polskich sprzedawców, płacone przez nich podatki wspierają nasze, także lokalne kasy. I oczywiście rzecz nie do pogardzenia, dajemy dzięki temu pracę naszym Rodakom, zmniejszając bezrobocie w Polsce. Odwiedźcie zatem koniecznie, wspaniale zaopatrzony bydgoski sklep ELDORADO z SUPER ODZIEŻĄ MĘSKĄ w osiedlowej GALERII FORDON. Pomożecie w ten sposób utrzymać wiele miejsc pracy w Polsce!

                                                               Wasza Kujawianka – Krystyna Lewicka-Ritter  

25 sierpnia 2020 r.

KULINARNE SERCE FORDONU

VILLA TATRZAŃSKA

RESTAURACJA I KAWIARNIAPELPLIŃSKA 13

85-792 BYDGOSZCZ – FORDON

Tel. +48 733 437 700

e-mail: recepcja@villatatrzanska.pl

www.villatatrzanska.pl

                TAK, TAK, TAK!!! Sprawdziłam to osobiście i muszę powiedzieć, że to prawda! W restauracji i kawiarni, prowadzonej przez wyjątkowego bydgoskiego szefa kuchni – MICHAŁA ZIELIŃSKIEGO, naprawdę jest SERDECZNIE i PRZESMACZNIE! I choć miano restauracji jest wynikiem nazwy fordońskiego osiedla tatrzańskiego, to podaje się tu, a jakże!, iście góralskie specjały!!! I to jakie! Jest zatem i gulasz barani na plackach ziemniaczanych i kotleciki jagnięce ze szparagami i pieczonymi pomidorami i oczywiście oscypek z grilla! A poza tym…

– Poza tym – mówi właściciel tej wspaniałej bydgoskiej restauracji Michał Zieliński – jesteśmy w stanie zrobić niemal wszystko o co poprosi nawet najbardziej wymagający smakosz. Kuchnia wszak to moja pasja i zajmuję się nią ponad 20 lat. A że odebrałem doskonałą edukację w renomowanym Hotelu „Pod Orłem” , a później także w wymagających hiszpańskich lokalach, zatem praktycznie, żaden ze specjałów nie ma dla mnie tajemnic. Czy to wysublimowane smaki owoców morza czy szare kujawskie kluchy.

Nic więc dziwnego, że od ponad 4 lat, czyli od kiedy VILLA TATRRZAŃSKA prowadzona jest przez pana Michała, odwiedzają ją goście niemal z całego regionu! A goście zagraniczni, którzy tu posmakowali kujawskiego żurku, rosołu z prawdziwej kury, gęsiny czy czerniny – przysyłają pocztówki z pozdrowieniami z całego świata. Swoje wymarzone dania znajdą tu i miłośnicy dobrej kawy i przepysznych deserów, by wymienić tylko kuszący fondant czekoladowy, sernik szefa, czy przesmaczną szarlotkę. A że fordońska restauracja czynna jest codziennie, także i w święta, od godz. 12,00, gości zatem nie brakuje. Także i tych, którzy cenią tu sobie smaczne i pożywne obiady lunchowe już za 15 złotych!!!

                Menu kolacyjne z najprzeróżniejszymi sałatkami i smakowitymi zestawami wędlin, przystawek i mięs – przyprawia o kulinarny zawrót głowy!. A do tego zawsze chlebek własnego wypieku, w kilku „odsłonach”, z ziarnami najprzeróżniejszymi, który można sobie także kupić i zabrać do domu. O „wypasionym” barku, już nie wspomnę, z najwymyślniejszymi drinkami i koktajlami. Naprawdę nie przesadzam w tym zachwycie!

 Praktycznie w VILLI TATRZAŃSKIEJ można zorganizować każdą  imprezę!  Nawet taką na 120 osób. Mało tego… Po imprezie goście mogą przenocować w 8 pokojach hotelowych 2- i 3-osobowych. Możliwość skorzystania z noclegów, to doskonała oferta także dla tych, którzy chcieliby tu organizować szkolenia. Poza salami bankietowymi jest bowiem w bydgoskiej VILLI TATRZAŃSKIEJ czynna także multimedialna sala konferencyjna.

A w letnim ogródku!!!! Ha!!! Tu dopiero jest raj! Piękny trawnik, stoliki na wolnym powietrzu i rabata z rosnącymi ziołami: miętą, rozmarynem, liściem laurowym! A tuż obok mini ogródek Jordanowski dla milusińskich.

Zapytacie skąd mój zachwyt tym lokalem… Hmmm… Hmmm… Proszę bardzo, sami sprawdźcie…  Ale, na ucho powiem Wam również, że już od wielu lat spotykam się z MICHAŁEM ZIELIŃSKIM, właścicielem VILLI TATRZAŃSKIEJ, na wielu imprezach kulinarnych. Zawsze jest ŚWIETNY!!! I zewsząd, także z międzynarodowych olimpiad kulinarnych, sypią się dla niego nagrody i dyplomy. Pomaga on także młodzieży z bydgoskiego Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w organizowaniu tzw. KOCIOŁKÓW, wymyślonych przez wybitnego nauczyciela z tej szkoły KRZYSZTOFA SZCZEPANIAKA, zwanego przez młodzież super-belfrem.

No i na koniec zostawiłam dla WAS informację-rarytasik! Otóż od września 2020 r., w jesiennej wkładce do menu, z rekomendacją – szef kuchni poleca (sic!), znajdziecie KURCZAKA FASZEROWANEGO – PO KUJAWSKU. I będzie to potrawa przyrządzona według mojego tajemnego przepisu, który zdradziłam tylko MICHAŁOWI ZIELIŃSKIEMU!!! Teraz już całkiem głośno mogę tylko Wam powiedzieć, że jest to po prostu pychotka! Ale o tym już musicie przekonać się sami…. Wybierając się do VILLI TATRZAŃSKIEJ oczywiście!. Czyli tam, gdzie bije KULINARNE SERCE FORDONU!

SMACZNEGOWasza Kujawianka, Krystyna Lewicka-Ritter  

20 sierpnia 2020 r.

KOMINKOWEGO, DOMOWEGO CZAR OGNISKA

                DAMIAN OBRZANOWSKI

                SALON BYDGOSZCZ

                Ul. Grunwaldzka 195

                Tel: +48 508 680 680

                e-mail: kontakt@dobrekominki.com

                www.dobrekominki.com

                Nie ma wśród nas zapewne osób, które nie doświadczyły uroku kominkowego ognia, radośnie rozsiewającego wokół swe ciepło… Ognia, gdy jego złociste płomienie tańcując za szybą, nostalgicznie podgrzewają wspomnienia i ożywiają teraźniejszość. Siedząc przy „rozognionym” kominku nie można się smucić, a wszelkie troski odchodzą w cień. Bledną trudne wspomnienia, gdy te nowe, kominkowe chwile, nabierają rumieńców i blasku. Aż chce się zanucić, piękną piosenkę… „Przy kominku… powracają wspomnienia z dawnych tych dni; gdy po raz pierwszy kocham Cię – mówiłe(a)ś mi…”

                Ale, żeby ów magiczny kominek pojawił się w naszym domu, czy mieszkaniu, ktoś go musi wykonać. Czyli najpierw zaprojektować i tak obliczyć jego parametry, by był on nie tylko bezpieczny, ale i… ekologiczny. Wszystko to trzeba wiedzieć i przeliczyć, tzn, gdy miłośnik kominka wybierze już swój wymarzony wkład, należy choćby obliczyć, jaki będzie przepływ powietrza przez komorę grzewczą, jakie zużycie powietrza, jakie spalanie drewna itd… itd…

                O kominkach pan DAMIAN OBRZANOWSKI, może mówić bez końca! To nie tylko jego praca, którą zajmuje się od 18 lat! To także jego PASJA!!!! – Od 10 lat – mówi pan Damian – działam już we własnej firmie pod nazwą DOBREKOMINKI.com Współpracuję z naprawdę renomowanymi producentami wkładów i akcesoriów kominkowych. Moją satysfakcją jest to, że przez te wszystkie lata nie zdarzyły mi się żadne reklamacje moich klientów…

                A trzeba powiedzieć, że przez te lata,  zbudował już pan Damian tych kominków kilkaset!!!! I koniecznie trzeba też dodać, że wykonuje je kompleksowo, czyli łącznie ze wstępną trójwymiarową wizualizacją komputerową, projektem i wykonaniem! W jednej osobie jest bowiem grafikiem komputerowym, monterem, zdunem, kamieniarzem, glazurnikiem, elektrykiem, hydraulikiem i ślusarzem!!!

– I każdy kominek jest inny – dodaje mój rozmówca. – Każdy z innego materiału. Czy to z KAMIENIA NATURALNEGO, MARMURU, GRANITU czy ze SPIEKU KWARCOWEGO. Z dodatkami ze STALI SZLIFOWANEJ czy ze SZKŁA. I tak zaprojektowany, by był odzwierciedleniem marzeń zamawiającego. By pasował do danego miejsca, mieścił się często na niewielkiej przestrzeni. Albo, by był to kominek nie tylko do „przepalania” w chłodne dni jesienią czy wiosną. Wiele osób decyduje się dzisiaj na całoroczne ogrzewanie domu, paląc w kominku np. z płaszczem wodnym. To też jest bardzo dobre rozwiązanie. I takie rzeczy również wykonujemy.

                Rzeczywiście przechadzając się po bydgoskim sklepie-salonie, dostaję oczopląsu. Eleganckie i nowoczesne wkłady kominkowe wielu renomowanych firm. I do tego fenomenalna wiedza pana Damiana na temat każdego z nich. I to z takimi szczegółami technicznymi, że się w głowie kręci.

Mówiąc kolokwialnie, pan Damian to wszystko „ogarnia”, bowiem projektując i wykonując dany kominek wie, że musi on spełniać wymogi najostrzejszych niemieckich norm dotyczących spalania, np. drewna czy peletu w komorze kominkowej. Każde palenisko kominkowe, musi być więc tak zaprojektowane, by nie przekraczać na przykład norm emisji szkodliwych substancji wydzielających się podczas spalania. By np., było jak najmniej popiołu i… by użytkownicy czuli się bezpieczni i by… szyba kominkowa nie wymagała częstego czyszczenia, co jest zmorą każdego szczęśliwego posiadacza kominka.

                Dość powiedzieć, że KOMINKOWE ELDORADO w firmie DAMIANA OBRZANOWSKIEGO,  w pełni zasługuje – i w całej rozciągłości odpowiada nazwie tej firmy – DOBREKOMINKI.

                Ojej!!!!!! I jeszcze jestem Wam winna informację, jak poznałam pana Damiana. No, cóż zbliżyło nas… czynienie DOBRA. Gdy się bowiem okazało, że mój znajomy Zbyszek Jaskólski z KOZIEGO ZAKĄTKA, potrzebuje pomocy na remont dachu, który zerwały mu ulewy i nawałnice, ja…. wystawiłam na licytacje dla Zbyszka swoje domowe przetwory, które pan Damian wylicytował z… 3-krotnym przebiciem, wpłacając pieniążki na pomoc dla Zbyszka. No, a później zawiozłam te przetwory w koszyczku do sklepu z kominkami… I… i tak się zaczęła nasza znajomość. Pewnie wzmocni ją jeszcze niejedna licytacja, bo pan Damian chętnie pomaga ludziom, a ja mam w piwnicy sporo zapraw, które też pewnie jeszcze nieraz wystawię na licytację z pomocą dla innych. Chciałabym, byście też poznali tego wyjątkowego, skromnego Człowieka… A może to on zbuduje Wam Wasz wymarzony kominek????

                                                               Wasza Kujawianka – Krystyna Lewicka-Ritter 

12 grudnia 2018 r.

W drodze powrotnej z Drezna, warto zajrzeć do BOLESŁAWCA, stolicy pięknej ceramiki. Działa tam 25 manufaktur ceramiki ręcznie wyrabianej i ręcznie malowanej. Ponad 80 % produkcji trafia na eksport do Chin i Japonii. Wzory i ceny…. przyprawiają o zawrót głowy. Śliczna deska kuchenna do krojenia np. wędlin cena ok. 350 zł!!!