STYPENDIUM MKiDN

CYKL REPORTAŻY:

Krystyna Lewicka-Ritter 

„W KUJAWSKO-POMORSKIEM – Z OSKAREM KOLBERGIEM POD RĘKĘ” *

* Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

3 LUTEGO 2021 r.

OTRZYMAŁAM STYPENDIUM MINISTRA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU

      Kochani! Miło mi poinformować, że znalazłam się właśnie na liście 399 stypendystów MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO na rok 2021. To dzięki temu, że zaakceptowany został projekt moich autorskich reportaży pt: Krystyna Lewicka-Ritter ” W KUJAWSKO-POMORSKIEM – Z OSKAREM KOLBERGIEM POD RĘKĘ„. Będzie to swego rodzaju almanach ważnych placówek muzealnych naszego Regionu, prezentujących niezwykłe bogactwo etnograficzne woj. kujawsko-pomorskiego. Regionu, który posiada kilka subregionów: Kujawy, Ziemię Dobrzyńską, Bory Tucholskie, Krajnę, Pałuki, Ziemię Chełmińską, Ziemię Michałowską, Kociewie. Zaprezentuję je wszystkie w moich dziennikarskich relacjach. Będę je oczywiście realizować ubrana w ludowy strój kujawski, jak to zwykłam czynić wcześniej w mojej pracy dziennikarki-regionalistki. Reportaże, ilustrowane zdjęciami, ukazywać się będą od kwietnia do października 2021 r.na moim profilu fb oraz na mojej stronie internetowej www.krystynalewicka-ritter.pl
Efektem końcowym tego przedsięwzięcia będzie wydanie książki pod tym samym tytułem, stanowiącej mini przewodnik etnograficzny po muzeach woj. kujawsko-pomorskiego, prezentujacych folklorystyczne, kulturowe dziedzictwo naszego pięknego Regionu. Dziekuję Panu Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za okazane zaufanie, którego na pewno nie zawiodę.