Światowy Dzień Zespołu Downa

25 marca 2023 r. – BYDGOSZCZ

      W Światowy Dzień Zespołu Downa byłam z moimi Przyjaciółmi z „Dziecięcego Graffiti” prowadzonego przez Piotra Częstochowskiego Piotr Częstochowski . W ramach obchodów obejrzeliśmy genialny spektakl gdyńskiego Teatru Biuro Rzeczy Osobistych zatytułowany „Instytut Pana B.”, w którym WSPANIALE zagrali aktorzy z niepełnosprawnością! Sztuka opowiada o ich trudnych doświadczeniach..

      Nie mogło także zabraknąć naszego wspólnego ludowego śpiewania „Czerwonego jabłuszka”, które zawsze przypomina nam naszą pierwszą wspólną premierę tego utworu, kilka lat temu na Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w Myślęcinku. I wtedy i dzisiaj przygrywał nam na akordeonie wielki Przyjaciel „Dziecięcego Graffiti” – Leszek Basiński. Mamy plany, by i na tegorocznym Jarmarku w Myślęcinku, który odbędzie się 17 września 2023 r. także przedstawić publiczności artystów z „Dziecięcego Graffiti” w ludowej odsłonie.

      Wspaniałym wydarzeniem dzisiejszego Święta w bydgoskim MCK był również piękny patriotyczny spektakl w Waszym wykonaniu, który powinien być… pokazywany w Teatrze Narodowym przy okazji największych świąt narodowych oraz projekcja pięknego teledysku z udziałem członków „Dziecięcego Graffiti”. Kochani moi Czytelnicy, zobaczcie koniecznie ten film powstały z pomysłu Macieja Jabłońskiego i Natalii Nowak, ze scenariuszem i w realizacji Wojciecha Jabłońskiego. WSPANIAŁE KREACJE artystów z Graffiti!!! Nic więc dziwnego, że w czasie dyskusji, która towarzyszyła temu spotkaniu wskazywano na zawody artystyczne jako szansę na realizację zawodowych planów dla osób z Zespołem Downa. Kochani Przyjaciele z „Dziecięcego Graffiti” – życzę Wam tego, byście doskonalili swoje aktorsko-muzyczne talenty i serdecznie z całego mojego kujawskiego serca, życzę Wam wielu artystycznych sukcesów! ❤❤❤❤❤