XXII Święto Śliwki

Strzelce Dolne 3 – 4 września 2022 r,

      Dzień ŚWIĘTA ŚLIWKI W Strzelcach Dolnych, u Ani i Jana  IWANOWSKICH!!! Cóż to było za Święto!!! Święto powideł strzeleckich i innych fantastycznych regionalnych smakowitości. Było nawet narodowe czytanie Mickiewiczowskich BALLAD I ROMANSÓW…
      A na scenie kochani, na scenie dużo dobrej muzyki, która zachęcała Was do jeszcze wspanialszej zabawy!!! Bo jak nie tańczyć, jak nie klaskać, jak nie cieszyć się z życia, gdy gra bydgoska kapela podwórkowa CYNAMONY, gdy razem z WESOŁYMI STRZELECKIMI ANTKAMI pięknie śpiewa Natalia Danowska, gdy cudownie gra Orkiestra Dęta z Dobrcza czy zespół KWIATY JESIENI, pod kierownictwem Romka Graula! A nad tym wszystkim niesie się fantastyczny HYMN STRZELECKIEJ DOLINY, autorstwa samego gospodarza – Jana Iwanowskiego! Kochani, kto nie był, niech żałuje! Ale to nic straconego, ponieważ jutro ciąg dalszy tego cudownego Święta! I tak jak dzisiaj, wspólnie z redaktorem Darkiem Grossem z Radia PiK, poprowadzę scenę tego wyjątkowego w naszym Regionie wydarzenia!!! Przyjdźcie, kochani koniecznie!!! Do zobaczenia, jutro w Strzelcach Dolnych, zaczynamy od godz.12,00!!!
      Drugi dzień XXII ŚWIĘTA ŚLIWKI w Strzelcach Dolnych u Ani i Jana Iwanowskich był prawdziwym świętem RADOŚCI, SZCZĘŚCIA, DOBREJ ZABAWY, PYSZNYCH PRODUKTÓW REGIONALNYCH na czele z POWIDŁAMI STRZELECKIMI, WSPANIAŁEJ MUZYKI I CUDNYCH TOWARZYSKICH SPOTKAŃ!!!
      Działo się. Na stoiskach radosny szał zakupów, przy stołach pyszne degustacje, na scenie wspaniali artyści, których miałam przyjemność zapowiadać wraz z Darkiem Grossem z Radia PiK. Opowiadałam przy okazji o „cudach-wiankach”, tradycjach i zwyczajach naszego Regionu, w czym pomogły mi także Koleżanki-Regionalistki z Kociewia, Mirka Gołyska i Magdalena Ziółkowska pięknie mówiące gwarą także o kulturze kociewskiej wsi Jeżewo. Kochane moje Kociewianki, jaką Wy mnie i publiczności radość sprawiłyście tą swoją wizytą!!! Dziękuję..
 
      Scena aż kipiała od atrakcji i wesołej muzyki. Zachwycały bydgoskie CYNAMONY, tryumf święcił hymn Strzeleckiej Doliny w wykonaniu STRZELECKICH WESOŁYCH ANTKÓW Leszek Knopp z przesympatyczną wokalistką Natalią Danowską. Bardzo podobał się także występ dzieci ze szkoły w Strzelcach Górnych oraz zespołu BRZOZOWIACY Z Brzozy. A rozkołysana wspaniałą zabawą przez JURKA PATERSKIEGO publiczność nie chciała wypuścić go ze sceny! Kochani!!! To był prawdziwy kulinarno-muzyczno-towarzyski zawrót głowy!!!
 
      I do tego te wspaniałe spotkania z Przyjaciółmi… Z Krzysiem Drozdowskim i jego piękną rodziną – stwierdził nawet, że to był festiwal jego książek, które się rozchodziły jak świeże bułeczki. Bardzo mnie też ucieszyło spotkanie z Jarkiem Kopeć, dyrektorem Marketingu i Promocji w Radiu PiK oraz z moją Przyjaciółką Basią Guryn i z wieloma innymi wspaniałymi znajomymi.
Na koniec jeszcze miła fotka z gospodarzem Jankiem Iwanowskim, którego podziwiam za kondycję i fantastyczny menadżerski i organizacyjny talent. Kochani!!! To był fantastycznie piękny dzień!!! Mam nadzieję do zobaczenia za rok na XXIII już ŚWIĘCIE ŚLIWKI W STRZELCACH DOLNYCH… cdn…
                                                                                            Wasza Kujawianka🥰